Dla mnie praca to nie tylko metoda na zarabianie pieniędzy. Zarabiać można na wiele sposobów, a jednak z jakiegoś powodu wybrałam ten konkretny. Nie wyobrażam sobie pracy przy braku zespołu, w poczuciu ciągłej rywalizacji,  przy braku wsparcia, poczuciu nieustannego stresu wewnątrz organizacji. Dla mnie praca to miejsce do pokazania swoich potencjałów i kreatywności. Możemy podzielić się z innymi dobrem, które sami tworzymy.

PRACA ZESPOŁOWA 

Z mojego punktu widzenia praca powinna dawać możliwość rozwoju, przestrzeń dla kreatywności, brania odpowiedzialności za podejmowane działania (i w ogóle możliwość podejmowania działań!). W firmie powinniśmy się kierować szacunkiem dla drugiego człowieka, tego, że ma inne kompetencje, potencjały i perspektywę. Powinniśmy też ze sobą rozmawiać.

Taka praca daje poczucie sensu. Praca w zespole stworzonym przez ludzi, którzy są proaktywni, samodzielni i otwarci to nie tylko lepsza atmosfera. Taki model to bardziej efektywna praca całego zespołu i każdego z osobna.

Czy każdy jest gotowy na taki sposób współpracy? Na podstawie moich doświadczeń, jest to na pewno bardzo trudne. Nie jesteśmy nauczeni takiego zachowania. Taka postawa wymaga konfrontacji z trudnościami, swoimi przekonaniami, blokadami i nawykami. 

Więcej o współpracy zespołowej tutaj:

 https://edytaszela.pl/wspolpraca-zespolowa/

Więcej o elementach pracy jakimi są komunikacja, odpowiedzialność, rozwój, szacunek:

https://edytaszela.pl/na-drodze-do-swiadomej-organizacji/

https://edytaszela.pl/ludzie-w-organizacji/

https://edytaszela.pl/dlaczego-dawanie-sobie-feedbacku-w-organizacji-jest-tak-wazne/ 

https://edytaszela.pl/nie-myli-sie-ten-kto-nie-robi/